توصیه مقام معظم رهبری در ارتباط با امر حسنه مدرسه سازی

حضرت آیت الله خامنه ای در این دیدار، وجود مجموعه ی خیّرین مدرسه ساز در کشور را از پدیده های مبارکِ انقلاب اسلامی خواندند و با اشاره به احساس تکلیف مردم برای مشارکت در فعالیتهای خیرخواهانه، خاطر نشان کردند: این نکته ی بسیار مهمّی است که مردم با انگیزه خدمت و انجام کار خوب، هر جایی که احساس کنند لازم است، ابایی از مشارکت و حضور فعال ندارند.

ایشان افزودند: در هرجایی که توانستیم خوبیِ یک کار و درستیِ یک راه را نشان بدهیم، بدون اینکه خواسته شده باشد، مردم در آن کار مشارکت کردند که از نمونه های آن می توان به دوره دفاع مقدّس اشاره کرد.

رهبر انقلاب اسلامی فرمودند: توجّه مردم به امر مدرسه سازی نشان دهنده درک درست جامعه از اهمّیت تعلیم فرزندان است.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به اینکه در هر کاری که مسئولان و مدیران اصلی کشور امور را به مردم محوّل کردند، کار موفّق شد و پیشرفت کرد، افزودند: این یک تجربه است که وقتی کار به نیروی عظیم و بی پایانِ مردم واگذار شد آن کار شکوفا می شود و رشد پیدا میکند.

رهبر انقلاب در ارتباط با امر حسنه مدرسه سازی سه توصیه نیز داشتند. اولین توصیه اینکه؛ کسانی که خود را درگیر حسنه بزرگ مدرسه سازی کرده اند این کار را به عنوان صدقه جاریه با شوق و رغبت و انگیزه ادامه دهند.

دومین توصیه ایشان به رسانه ها بویژه صدا و سیما بود که لازم است به افکار عمومی وجودِ یک چنین کار مهمی را معرفی کنند.

و توصیه پایانی رهبر معظم انقلاب نیز ضرورت همکاری وزارت آموزش و پرورش با خیرین مدرسه ساز و توجه به مسأله مقاوم سازی مدارس بود .

    اشتراک گذاری

نظرات